Ocelové konstrukce SCS

Ocelové konstrukce SCS

Kompletní lehká ocelová SCS konstrukce rodinného domku

Kompletní lehká ocelová SCS konstrukce rodinného domku

 

Ocelové konstrukce SCS - nejvýhodnější současná technologie výstavby domu svépomocí!

 DOMY - BYTY - DOMY - BYTY - DOMY - BYTY - DOMY - BYTY - DOMY - BYTY - DOMY - BYTY - DOMY 

Máte v plánu stavět dům? Pokud chcete bydlet rychle, kvalitně a s nízkými provozními náklady, jste tady správně!

 

SCS ( Scottsdale Construction Systems ) je unikátní, inovativní - patentovaný stavební systém, původem z Nového Zélandu/Austrálie, využívající za studena tvarované lehké ocelové profily. Systém staveb lehkými ocelovými profily je ve světě znám několik desítek let a postupem času po přiblížení cen materiálu a srovnání investice s rámovými dřevostavbami sendvičového typu se tento systém prosazuje i v Evropě a celosvětově roste ( hledej spojení slov ,, light steel frame constructions ,, ).

Věnujte několik chvil prohlídce videosekvencí z výroby a montáží SCS, klikněte na odkaz :

 

http://www.scottsdalesteelframes.com/media

 

 

Inovativní řešení výroby SCS profilů spočívá v precizní přípravě projektu v 3D vizualizaci - dynamickém modelu skeletu, propočtu statiky objektu a následném přenesení dat do výrobní linky. Výhodou SCS technologie je i využití v kombinacích s dalšími nejnovějšími energeticky úspornými technologiemi, které se podílí na každé etapě procesu výstavby. Unikátnost SCS skeletů spočívá v nezávisle řešené statice konstrukce. Jednotlivé dílce i celý skelet mají vždy velmi vysokou nosnost a tuhost, ale jsou dostatečně pružné i pro výstavbu v seismicky aktivních oblastech nebo pro plovoucí stavby.

Architektonický záměr je vložen konstruktérem do počítače a namodelováním 3D skeletu získáme přesné parametry a umístění jednotlivých prvků a následně jsou tato data odeslána do výrobní linky. Výrobní linka precizně vysekává a tvaruje profily z návinu plechu již v příslušné délce, včetně veškerých ohybů a falcování a včetně veškerých servisních otvorů pro rozvody vody, elektřiny a včetně otvorů a prolisů pro nýty.

Pro výrobu SCS profilů se používá žárově zinkovaný ( 275 g/m2 ) stavební ocelový plech třídy 280 a 350, o tloušťkách 0,75 mm, 1,0 mm a 1,2 mm. Díky vysoké kvalitě vstupního materiálu a sofistikovanému výrobnímu procesu poskytujeme na konstrukce záruku 50let. Samozřejmě že životnost těchto konstrukcí je omnoho delší a v případě demolice takové stavby jsou ocelové konstrukce recyklovatelné a tudíž přátelské vůči životnímu prostředí.

Profily jsou vyráběny v šíři 90 mm a 140 mm. Díky této různorodosti máme možnost výroby 12 druhů profilů. Délka profilů je dána vždy konkrétními požadavky projektu a dílce ke kterému profil přísluší. Spojení profilů do podoby konkrétního segmentu stavby se nazývá panelizace. Jednotlivé dílce panelizace jsou spojovány ve výrobní hale a jsou spojovány pomocí trhacích ocelových ( nebo jiných ) nýtů. Jednotlivé díly lze přepravovat na místo montáže i nepanelizované v očíslovaných balech. Následná panelizace probíhá přímo na místě montáže, což výrazně šetří náklady na přepravu a manipulaci. V případě většího rozsahu investice je vhodné a možné z důvodu úspory nákladů na dopravu využít možnost přepravit výrobní linku STALART SCS až na místo určení ( stavby ) v speciálním kontejneru, v kterém může probíhat výroba profilů a následně lze ihned vyrobené profily panelizovat a jednotlivé segmenty stavby na místě výstavby kompletovat.

Jednotlivé stěnové a stropní díly, střešní nosníky, vazníky, mezipodlaží atd...jsou spojovány na místě montáže skeletu pomocí speciálních samořezných vrutů. Pro spojování dílců se používá elekrické nebo pneumatické ruční nářadí.

Díky možnosti přesného plánování procesu výroby profilů a montáže skeletu lze skelet pro bungalov o zastavěné ploše například kolem 145m2, smontovat týmem 4-5 pracovníků v průběhu 6-7 dnů. Ihned po smontování skeletu stavby lze pokračovat v procesu výstavby dalšími navazujícími pracemi ( vnější záklop, rozvody inž. sítí, zateplení, vnitřní záklop, atd...). Díky využití suchého procesu výstavby lze stavbu realizovat v extrémně krátkém čase, ve vysoké kvalitě a přesnosti. Možnost výstavby není limitována ročním obdobím. Proto se hodí i pro mimosezónní výstavbu a dostavby montáží : samonosné nástavby a přístavby, altány, pergoly, verandy, terasy, balkony, plné oplocení a jiné druhy přístaveb nebo zahradních staveb. 

V závislosti na využití stavby lze naprojektovat i příslušný energetický standard a dle příslušné specifikace použít odpovídající materiály. Technologie SCS umožňuje řešit statiku stavby přímo ve skeletu SCS konstrukce, proto další konstrukční materiály lze volit investorem podle jeho možností a požadavků na vlastnosti stavby a statika není vázána přímo na synergii dalších použitých konstrukčních materiálů.

Pro záklopy lze proto využívat různé konstrukční desky, např. OSB 3, plech, laminátové desky, zateplovací sendvičové polyuretanové panely, nebo polyizokyanurátové sendvičové panely, MgO desky, cementově-vláknité desky, cementově-třískové desky, kalcium silikátové desky, vodovzdorné laminované překližky, atd...

Pro finální řešení fasády ( s kontaktním zateplením nebo odvětranou fasádou ) lze využít mnoho různých možností jako jsou klasické omítkové fasády, obklady dekorativními panely s různými dekory, obklady kamennými foliemi, obklady MSD panely, obklady hliníkovo-kompozitními panely, atd...

Technologie SCS umožňuje stavět budovy do max. výšky čtyř poschodí. Maximální výška stěn může být 6,0m a maximální rozpětí nosníků do 12,0m. Každý projekt je individuálním řešením a při přípravě projektu nosného skeletu je nutná konzultace s architektem nebo projektantem stavby, nebo naším konstruktérem. Systém Stalart SCS je možné kombinovat i s dalšími stavebními technologiemi.

Možnosti využití SCS technologie na konkrétních příkladech lze vidět v sekci Stalart v levé straně MENU.

Architekti a projektanti můžou využít naši plnou technickou podporu a zaškolení s možností návštěvy aktuálně rozestavěných staveb.

Smlouvu na dodávku materiálu a montáže v případě dodávek rodinných domů uzavírá klient přímo s výrobou. Firmy z ČR a SR plátci DPH nakupují z výroby materiál bez DPH. Společnost Stalart sp. z.o.o. je exkluzivním výrobcem ocelových pozinkovaných SCS skeletových stavebních konstrukcí působícím v Polsku od r. 2007. Projektuje a dodává profily C90 a C140 pro stavební společnosti působící od Ukrajiny až po Holandsko a V. Británii kde se tyto konstrukce využívají jak pro nové stavby, tak i pro renovace, loftové vestavby, samonosné nadstavby, nebo pro plovoucí stavby. Tento systém je vhodný pro výstavbu energeticky úsporných budov, především nízkoenergetických domů a nadstaveb. Nízká hmotnost hotové stavby ( cca 25% hmotnosti tradiční technologie ) předurčuje její využití pro stavby plovoucích domů, hausbotů, nadstaveb, atd...především s důrazem na přesnost, rychlost a efektivnost výstavby a následně nízké provozní náklady hotového objektu.

Montéři se zájmem o spolupráci jsou vítáni. Využijte období zavádění této nové technologie na český a slovenský trh a získejte možnost být ve vašem regionu mezi prvními. 

 

 

Stalart SCS
Stánky
Kontakt

PROVOZOVNA PRO KONZULTACE :

ROCKFOIL CENTRUM

HÁLKOVA 37, OLOMOUC

 

ADMIN pobočka pro ČR a SR :

ROCKFOIL ARTWORK Co., Ltd., o.z.

Polívkova ul. 504/18,

Nová Ulice, 77900 Olomouc

Česká republika

 

www.prefadomy.cz

rockfoil@seznam.cz

+420 732 221 068